Hakkımızda


Tarihçe

Firmamız Özkal Makine San. ve Tic. Mustafa Özkal Ünvanı ile,1984 yılında Bayrampaşa'da yeni ve ikinci el takım tezgahlarının alım satımı ile ticari faaliyetine başlamıştır.Bu faaliyet ek olarak 1985 yılından itibaren Taiwan,Çin Halk Cumhuriyeti,Rusya (o zamanki adıyla S.S.C.B.) ve Bulgaristan'dan alınan muhtelif mümessilliklerle birlikte, bu tezgahların yeni olarak ithalatına başlamıştır. Daha sonra 2005 senesinden itibaren çalışmalarımız, Tezsan Takım Tezgahları San. ve Dış Tic.Paz.Ltd.Şti. olarak devam etmektedir.

Türkiye genelinde firmamızın doğrudan ithal etmiş olduğu; 4500 civarında Kalıpçı Freze Tezgahı, 1750 civarında Üniversal Torna Tezgahı, 700 civarında Satıh Taşlama Tezgahı ve muhtelif metal işleme tezgahı çalışmaktadır.

Satış sonrası bakım hizmetleri kapsamında,ithal ettiğimiz tüm makinalara ait teknik yardım firmamız teknisyenlerince verilmektedir.Yine bu makinalara ait her türlü aksam ve yedek parça, ithalata başladığımız yıldan bu yana sürekli stoğumuzda bulunmaktadır.

Firmamız 2002 yılından itibaren, merkezini, İkitelli Organize San. Bölgesi, Demirciler Sitesi'ndeki 1500 m2'ik yeni yerine taşımıştır. Halen mümessilli olduğumuz markalar aşağıda belirtilmiştir:

Sunlike (Her türlü takım tezgahları ve aksamları) Tayvan
ZMM Bulgaria (Üniversal Torna Tezgahları) Bulgaristan
ZMM Vratsa (Üniversal Torna Tezgahları) Bulgaristan
King Spark (Elektroerozyon Tezgahları) Tayvan
Yang Li (Eksantrik Pres Tezgahları) Çin
Lunan (Kalıpçı-Üniversal Freze Tezgahları) Çin
Weihai (Taşlama Tezgahları) Çin
Guilin (Radyal Matkap Tezgahları) Çin
Sunlike (Her türlü takım tezgahları ve aksamları ) - Çin


Misyonumuz
30 yılı aşkın tecrübemiz, servis altyapımız, yedek parça tedariğimiz ile siz müşterilerimize en iyi şekilde hizmet verebilmek...

Vizyonumuz
Değişken ekonomik ve teknolojik şartlara ayak uydurarak; herkese hitap edebilen, sektöründe lider şirket olmak...